RCP1317NP-181L
Sumida
851-RCP1317NP-181L
RCP1317NP-181L
Mfr.:
Description:
Power Inductors - Leaded 180uH 1.8A 15% THRU HOLE INDUCTOR
ECAD Model:
In Stock: 80
Stock:
80 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Sumida
Product Category: Power Inductors - Leaded
RoHS:
Wirewound
Radial
13.5 mm x 13.5 mm x 17.5 mm
Shielded
180 uH
15 %
1.8 A
213 mOhms
2.4 A
- 40 C
+ 100 C
Standard
PCB Mount
17.5 mm
13.5 mm
Ferrite
Tray
Application: Power
Brand: Sumida
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Lead Diameter: 0.7 mm
Lead Spacing: 5 mm
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 1 kHz