ZF5S-50-03-T-WT
Samtec
200-ZF5S5003TWT
ZF5S-50-03-T-WT
Mfr.:
Description:
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC
ECAD Model:
In Stock: 66
Stock:
66 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: FFC & FPC Connectors
RoHS:
Sockets
50 Position
0.5 mm
SMD/SMT
Horizontal
Top Contact
Tin
1.8 A