MTSW-104-07-F-S-231
Samtec
200-MTSW-10407FS231
MTSW-104-07-F-S-231
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings Variable Height PCB Header Strips
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
2 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Headers
Pin Strip
4 Position
2.54 mm (0.1 in)
1 Row
Through Hole
Solder Pin
Straight
Pin (Male)
Gold
5.867 mm (0.231 in)
MTSW
Flex Stack
Board-to-Board, Cable
- 55 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Samtec
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Flammability Rating: UL 94 V-0