DW-22-13-G-D-780
Samtec
200-DW2213GD780
DW-22-13-G-D-780
Mfr.:
Description:
Board to Board & Mezzanine Connectors Flexible Board Stacking Header with Fixed Tail Length
ECAD Model:
Availability
Stock:
123 Can Dispatch in 5 Days
Minimum: 1   Multiples: 1
Samtec
Product Category: Board to Board & Mezzanine Connectors
RoHS:
Headers
44 Position
2.54 mm (0.1 in)
2 Row
Solder
Vertical
0.78 in
- 55 C
+ 125 C
Gold
Phosphor Bronze
Polyester
DW
Bulk
Application: Board-to-Board, Cable
Brand: Samtec
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Flammability Rating: UL 94 V-0
Mounting Style: Throuh Hole
Factory Pack Quantity: 1
Termination Post Length: 2.79 mm
Tradename: Flex Stack
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Flexible Stacking Connectors
Samtec Flex Stacking Board Connectors feature a large variety of board-to-board connectors with design flexibility. These Samtec board-to-board connector systems are available in a variety of pitches, densities, stack heights, orientations, and other standard or modified options, making it easy to find the right connector for any application. Flex-Stack options include one-piece, low profile pass-through, elevated, hermaphroditic, shrouded, coplanar, parallel, and perpendicular. Post heights are adjustable in increments of 0.005” (0.13mm).