STPS1L40AY
STMicroelectronics
511-STPS1L40AY
STPS1L40AY
Mfr.:
Description:
Schottky Diodes & Rectifiers Auto pwr Schottky 1A 40V VRRM 0.42VF
ECAD Model:
In Stock: 12.241
Stock:
12.241 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
SMD/SMT
SMA (DO-214AC)
Single
Si
1 A
40 V
630 mV
60 A
10 mA