STP200NF03
STMicroelectronics
511-STP200NF03
STP200NF03
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 30 Volt 120 Amp
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
In Stock: 936
Stock:
936 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
30 V
120 A
3.2 mOhms
- 20 V, 20 V
- 55 C
+ 175 C
300 W