STP11NM60FDFP
STMicroelectronics
511-STP11NM60FDFP
STP11NM60FDFP
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 600 Volt 11 Amp
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
In Stock: 523
Stock:
523 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
600 V
11 A
450 mOhms
- 30 V, 30 V
3 V
40 nC
- 65 C
+ 150 C
35 W