STM8L151F3P6
STMicroelectronics
511-STM8L151F3P6
STM8L151F3P6
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 8-bit Ultralow MCU 20 pin 8kb Flash
ECAD Model:
In Stock: 2.298
Stock:
2.298 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
STM8
8 kB
1 kB
TSSOP-20
16 MHz
12 bit
18 I/O
1.65 V
3.6 V