STM32L151VCH6
STMicroelectronics
511-STM32L151VCH6
STM32L151VCH6
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU 32B ARM Cortex-M3 256Kb Flsh 32MHz CPU
ECAD Model:
In Stock: 2.493
Stock:
2.493 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 2493 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
4.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
STM32L151VC
SMD/SMT
BGA-100
ARM Cortex M3
256 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
83 I/O
32 kB
1.65 V
3.6 V
- 40 C
+ 85 C
Tray
Analogue Supply Voltage: 1.65 V to 3.6 V
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
I/O Voltage: 1.65 V to 3.6 V