STM32L051K8U3
STMicroelectronics
511-STM32L051K8U3
STM32L051K8U3
Mfr.:
Description:
ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
RoHS:
STM32L051K8
SMD/SMT
ARM Cortex M0+
64 kB
32 bit
12 bit
32 MHz
27 I/O
8 kB
1.8 V
3.6 V