STGW60H65FB
STMicroelectronics
511-STGW60H65FB
STGW60H65FB
Mfr.:
Description:
IGBTs 650V 60A Trench Gate Field-Stop IGBT
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Si
TO-247-3
Through Hole
Single
650 V
1.6 V
- 20 V, 20 V
80 A
375 W
- 40 C
+ 175 C
STGW60H65FB
Tube
Brand: STMicroelectronics
Continuous Collector Current Ic Max: 60 A