STGB20M65DF2
STMicroelectronics
511-STGB20M65DF2
STGB20M65DF2
Mfr.:
Description:
IGBTs Trench gate field-stop, 650 V, 20 A, M series low loss IGBT
ECAD Model:
In Stock: 306
Stock:
306 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: IGBTs
RoHS:
Si
D2PAK-3
SMD/SMT
Single
650 V
1.55 V
- 20 V, 20 V
40 A
166 W
- 55 C
+ 175 C
STGB20M65DF2
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Continuous Collector Current Ic Max: 40 A