STD85N10F7AG
STMicroelectronics
511-STD85N10F7AG
STD85N10F7AG
Mfr.:
Description:
MOSFETs Automotive-grade N-channel 100 V, 0.0085 Ohm typ., 70 A STripFET F7 Power MOSFET
ECAD Model:
In Stock: 3.364
Stock:
3.364 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
DPAK-3 (TO-252-3)
N-Channel
1 Channel
100 V
70 A
10 mOhms
- 20 V, 20 V
2.5 V
45 nC
- 55 C
+ 175 C
85 W