SMCJ40CA-TR
STMicroelectronics
511-SMCJ40CA-TR
SMCJ40CA-TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 40V Bidirect
ECAD Model:
In Stock: 4.732
Stock:
4.732 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
40 V
SMD/SMT
84 V
44.4 V
SMC (DO-214AB)
119 A
1.5 kW
150 pF
30 kV
30 kV