SM15T75AY
STMicroelectronics
511-SM15T75AY
SM15T75AY
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes Automotive 1500 W, 64.1 V TVS in SMC
ECAD Model:
In Stock: 3.015
Stock:
3.015 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
21 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
64.1 V
SMD/SMT
134 V
71.3 V
SMC (DO-214AB)
75 A
1.5 kW
30 kV
30 kV
- 55 C
+ 150 C
SM15TY
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 2500
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Tradename: Transil
Unit Weight: 250 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
SMC SM15TY 1500W Transil™
STMicroelectronics SMC SM15TY 1500W Transil series protects sensitive automotive circuits against surges defined in ISO 7637-2 and against electrostatic discharges according to ISO 10605. The Planar technology makes it compatible with high-end circuits where low leakage current and high junction temperature are required to provide reliability and stability over time. STMicroelectronics SM15TY are packaged in SMC (SMC footprint per IPC 7531 standard).