L5150CSTR
STMicroelectronics
511-L5150CSTR
L5150CSTR
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators 5V MULTIFUNCTION LDO
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2500   Multiples: 2500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
SOIC-8
5 V
150 mA
1 Output
Positive
55 uA
5.6 V
40 V
Fixed
- 40 C
+ 125 C
500 mV
AEC-Q100
L5150CS
Reel
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: SG
Dropout Voltage - Max: 500 mV
Line Regulation: 40 mV
Load Regulation: 55 mV