RMCS1206FT8R45
SEI Stackpole
708-RMCS1206FT8R45
RMCS1206FT8R45
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 1206, 8.45 ohm, 1%, 0.25W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RMCS
8.45 Ohms
250 mW (1/4 W)
1 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)