RMCS0603JT100K
SEI Stackpole
708-RMCS0603JT100K
RMCS0603JT100K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 0603, 100 Kohm, 5%, 0.1W
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
RMCS
100 kOhms
100 mW (1/10 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)