RMCS0402FT6R19
SEI Stackpole
708-RMCS0402FT6R19
RMCS0402FT6R19
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, AS, 0402, 6.19 ohm, 1%, 0.0625W
Factory Lead Time:
Minimum: 10000   Multiples: 10000
RMCS
6.19 Ohms
63 mW (1/16 W)
1 %
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.35 mm (0.014 in)