RMCS0201FT68K0
SEI Stackpole
708-RMCS0201FT68K0
RMCS0201FT68K0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 68kOhm 0201 0.05W 200 PPM 0.01 Sulfar Resistant
Lifecycle:
New At Mouser
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCS
68 kOhms
50 mW (1/20 W)
1 %
+ 155 C
50 V
0201
0.6 mm (0.024 in)
0.3 mm (0.012 in)
0.23 mm (0.009 in)