RMCF2010FT5K10
SEI Stackpole
708-RMCF2010FT5K10
RMCF2010FT5K10
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 2010, 5.1 Kohm, 1%, 0.75W
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Reel
RMCF
5.1 kOhms
750 mW (3/4 W)
1 %
+ 155 C
200 V
2010
5 mm (0.197 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.55 mm (0.022 in)