RMCF1210FT2K80
SEI Stackpole
708-RMCF1210FT2K80
RMCF1210FT2K80
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 1210, 2.8 Kohm, 1%, 0.5W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Reel
RMCF
2.8 kOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
- 55 C
+ 155 C
200 V
1210
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.55 mm (0.022 in)