RMCF1206FT10R0
SEI Stackpole
708-RMCF1206FT10R0
RMCF1206FT10R0
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 10Ohms 1206 0.25W 1% Std Power AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 78.719
Stock:
78.719
Can Dispatch Immediately
On Order:
Factory Lead Time:
22
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RMCF
10 Ohms
250 mW (1/4 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.55 mm (0.022 in)