RGC0805DTC100K
SEI Stackpole
708-RGC0805DTC100K
RGC0805DTC100K
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0805, 100 Kohm, 0.5%, 50 ppm, 0.125W
Factory Lead Time:
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
RGC
100 kOhms
125 mW (1/8 W)
0.5 %
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.2 mm (0.047 in)
0.5 mm (0.02 in)