RGC0402DTC8K45
SEI Stackpole
708-RGC0402DTC8K45
RGC0402DTC8K45
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD RES, 0402, 8.45 Kohm, 0.5%, 50 ppm, 0.0625W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 10000   Multiples: 10000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
RGC
8.45 kOhms
63 mW (1/16 W)
0.5 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
50 V
0402
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.3 mm (0.012 in)