CSS1206JT11L0
SEI Stackpole
708-CSS1206JT11L0
CSS1206JT11L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES SHUNT, 1206, 0.011 ohm, 5%, 1W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CSS
11 mOhms
1 W
5 %
25 PPM / C
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.55 mm (0.022 in)