CSRT0805FTR560
SEI Stackpole
708-CSRT0805FTR560
CSRT0805FTR560
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD RES, CS, 0805, 0.56 ohm, 1%, 0.5W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Reel
CSRT
560 mOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
50 PPM / C
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.55 mm (0.022 in)