CSRF0603FT10L0
SEI Stackpole
708-CSRF0603FT10L0
CSRF0603FT10L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.01Ohms 0603 0.25W 100ppm 1% Foil/Cer AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 20.531
Stock:
20.531 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
MouseReel
CSRF
10 mOhms
250 mW (1/4 W)
1 %
75 PPM / C
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.55 mm (0.022 in)