CSR1206FK15L0
SEI Stackpole
708-CSR1206FK15L0
CSR1206FK15L0
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 15mOhms 1206 0.5W 100ppm 1% Thick Curr Sens AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 13.724
Stock:
13.724 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
SEI Stackpole
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
CSR
15 mOhms
500 mW (1/2 W)
1 %
100 PPM / C
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.55 mm (0.022 in)