63ZLH100MEFC8X16
Rubycon
232-63ZLH100MEFC8X16
63ZLH100MEFC8X16
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded LOW IMPEDANCE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 485
Stock:
485 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
100 uF
63 VDC
8 mm
16 mm
3.5 mm
Low Impedance Electrolytic Capacitors
8000 Hour
20 %
688 mA
160 mOhms