450PK100MEFC18X40
Rubycon
232-450PK100MEFC18X4
450PK100MEFC18X40
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 89
Stock:
89 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
100 uF
450 VDC
18 mm
40 mm
7.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
2000 Hour
20 %
280 mA