400HXG150MEFCSN22X35
Rubycon
232-XG150MEFCSN22X35
400HXG150MEFCSN22X35
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 150uF 105C 20%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
10.000 Quote
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
150 uF
400 VDC
22 mm (0.866 in)
35 mm (1.378 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
20 %
- 25 C
+ 105 C
2 Pin
HXG
Brand: Rubycon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.2
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Snap In
Test Frequency: 120 Hz