400CFX10MEFC10X20
Rubycon
232-400CFX10MEFC10X2
400CFX10MEFC10X20
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
10 uF
400 VDC
10 mm
20 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
5000 Hour
20 %
280 mA