35RXF3300MEFC16X30
Rubycon
232-35RXF3300MEFC16X
35RXF3300MEFC16X30
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded AUTOMOTIVE HIGH TEMPERATURE CAPACITORS
ECAD Model:
In Stock: 379
Stock:
379 Can Dispatch Immediately
Minimum: 1   Multiples: 1
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
3300 uF
35 VDC
16 mm
30 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
20 %
3.33 A