35MS52R2MEFC4X5
232-35MS52R2MEFC4X5
35MS52R2MEFC4X5
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded GENERAL PURPOSE 5MM HEIGHT ELECTROLYTIC
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
Delivery Restrictions:
RoHS:
2.2 uF
35 VDC
4 mm
5 mm
1.5 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
9 mA