25RXF7500MEFC18X30
Rubycon
232-25RXF7500MEFC18X
25RXF7500MEFC18X30
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded AUTOMOTIVE HIGH TEMPERATURE CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
200
Expected 03/08/2026
Factory Lead Time:
17
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
7500 uF
25 VDC
18 mm
30 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
20 %
3.48 A