RPM40-4805SGW
RECOM Power
919-RPM404805SGW
RPM40-4805SGW
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Chassis Mount POW MOD Series RP40 (GW) 18-75Vin 5Vout
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
250 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Chassis Mount
RoHS:
Isolated
1 Output
40 W
48 V
18 V
75 V
5 V
1.6 kV
101.6 mm
57.15 mm
19 mm
Industrial
RPM40 (GW)
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 75 V