RP20-2412DA/P
RECOM Power
919-2412DA/P
RP20-2412DA/P
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 20W DC/DC 1.6kV REG +/-12Vout Pos
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
504 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
20 W
24 V
18 V
36 V
12 V
833 mA
- 12 V
833 mA
1.6 kV
SIP-6
25.4 mm (1 in)
25.4 mm (1 in)
9.9 mm (0.39 in)
Industrial
RP20-A
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V