RHV3-2412S/R20
RECOM Power
919-RHV3-2412S/R20
RHV3-2412S/R20
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 3W 24Vi 12Vo 250mA Unreg
ECAD Model:
In Stock: 517
Stock:
517 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
2 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
3 W
24 V
21.6 V
26.4 V
12 V
250 mA
20 kV
SIP-16
45 mm (1.772 in)
15 mm (0.591 in)
17 mm (0.669 in)
Industrial
RHV3
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 45 mm x 15 mm x 17 mm
Input Voltage: 21.6 V to 26.4 V