RACM60-12SK/OF-CTN
RECOM Power
919-RACM6012SK/OFCTN
RACM60-12SK/OF-CTN
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 60W 80-264Vin12Vout 5A Open Frame 2x3
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1152   Multiples: 48
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
60 W
80 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
1 Output
12 VDC
5 A
Open Frame
4 kVAC
90 %
Medical, Industrial
78.4 mm (3.087 in)
53 mm (2.087 in)
31.5 mm (1.24 in)
RACM60-K/OF
Brand: RECOM Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 78.4 mm x 53 mm x 31.5 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz