LQA20B300C
Power Integrations
903-LQA20B300C
LQA20B300C
Mfr.:
Description:
Rectifiers Q-Series 300V 10A Dual Ultra-Low Qrr
ECAD Model:
In Stock: 1.600
Stock:
1.600 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 800)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Power Integrations
Product Category: Rectifiers
RoHS:
SMD/SMT
D2Pak
300 V
10 A
Fast Recovery Rectifiers
Dual
1.58 V
80 A
25 uA
12.6 ns
+ 150 C
Qspeed
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Power Integrations
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Moisture Sensitive: Yes
Pd - Power Dissipation: 52 W