CASPO250002-2FT
PolyPhaser
44-CASPO250002-2FT
CASPO250002-2FT
Mfr.:
Description:
RF Cable Assemblies 2 FT Outdoor Rated 4.3-10 to 7/16 DIN F/M SPO-250 Low PIM Cable Jumper
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
2 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
PolyPhaser
Product Category: RF Cable Assemblies
4.3/10
Socket (Female)
Straight
7/16
Plug (Male)
Straight
609.6 mm (24 in)
50 Ohms
5.8 GHz
SPO-250
Black
Brand: PolyPhaser
Connector A Polarity: Normal
Connector B Polarity: Normal
Contact Material: Brass, Phosphor Bronze
Contact Plating: Silver
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Minimum Frequency: 0 Hz