POEA30U-560-X-R
Phihong
552-POEA30U-560-X
POEA30U-560-X-R
Mfr.:
Description:
Power over Ethernet - PoE - Industrial 30W 56Vdc 10-536mA 10/100/1K/2.5K/5K10K
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1080   Multiples: 120
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Phihong
Product Category: Power over Ethernet - PoE - Industrial
Delivery Restrictions:
RoHS:
REACH - SVHC:
PoE Adapters
1 Port
90 VAC to 264 VAC
56 VDC
536 mA
30 W
Desktop
10 Mb/s, 100 Mb/s, 1 Gb/s, 2.5 Gb/s, 5 Gb/s, 10 Gb/s
85 %
Required
cUL/UL; CB; CE
POEA30U
Brand: Phihong
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
DC Output Connector: RJ45 Connector
Features: Non-Vented Case
Height: 30 mm
Length: 140.1 mm
Load Regulation: Regulated
Maximum Operating Temperature: + 40 C
Minimum Operating Temperature: - 10 C
Number of Outputs: 1 Output
Output Current-Channel 1: 536 mA
Output Voltage-Channel 1: 56 V
Product Type: Power over Ethernet - PoE
Factory Pack Quantity: 120
Subcategory: Power Supplies
Type: Passive Adapter
Width: 45.5 mm