AA90U-480B-R
Phihong
552-AA90U-480B-R
AA90U-480B-R
Mfr.:
Description:
Desktop AC Adapters 90W 48V 1.875A C14 Input 2.1x5.5 barrel out
ECAD Model:
In Stock: 53
Stock:
53 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Phihong
Product Category: Desktop AC Adapters
Delivery Restrictions:
RoHS:
REACH - SVHC:
Included
90 VAC to 264 VAC
1 Output
90 W
48 V
1.875 A
Industrial
Barrel Connector
2.5 mm Barrel Plug (2.1 x 5.5)
1.5 m
AA90x
AC Inlet Type: C14
Brand: Phihong
Connector A Polarity: Center Positive
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Height: 33 mm
Length: 141.5 mm
Load Regulation: Regulated
Maximum Operating Temperature: + 70 C
Minimum Operating Temperature: - 10 C
Mounting Style: Desktop
Product Type: Desktop AC Adapters
Factory Pack Quantity: 40
Subcategory: AC-DC Power Supply
Width: 62.5 mm