ERJ-S08D56R2V
Panasonic
667-ERJ-S08D56R2V
ERJ-S08D56R2V
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 1206 0.5% 56.2ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
ERJ-S
56.2 Ohms
250 mW (1/4 W)
0.5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 VDC
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.6 mm (0.024 in)