63SXV39M
Panasonic
667-63SXV39M
63SXV39M
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 63VDC 39uF 20% SMD 930mA Halogen Free
ECAD Model:
In Stock: 156
Stock:
156
Can Dispatch Immediately
On Order:
800
Expected 08/07/2026
1.600
Expected 10/09/2026
Factory Lead Time:
42
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 400)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Panasonic
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
39 uF
63 VDC
SMD/SMT
11.9 mm (0.469 in)
Aluminum Polymer Capacitors
1000 Hour
20 %
25 mOhms
2.95 A
- 55 C
+ 125 C
8 mm