AS04008CO-WR-R
PUI Audio
665-AS04008COWRR
AS04008CO-WR-R
Mfr.:
Description:
Speakers & Transducers 1W 8 OHM 89DBA 450HZ LEAD FREE
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
PUI Audio
Product Category: Speakers & Transducers
RoHS:
Speakers
Water Resistant Cone
Board Mount
400 Hz
83 dBA
8 Ohms
2 W
Oval
Solder Pad
- 20 C
+ 60 C
40 mm
20 mm
5.8 mm
Neodymium Iron Boron (NdFeB)
Treated Cloth
Brand: PUI Audio
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 40 mm L x 20 mm W x 8 mm H
Height: 8 mm
Length - in: 1.575 in
Length - mm: 40 mm
Packaging: Tray
Product Type: Speakers & Transducers
Self Resonant Frequency: 550 Hz
Series: AS
Factory Pack Quantity: 50
Subcategory: Audio Devices
Width - in: 0.787 in
Width - mm: 20 mm