OL3005E-R52
Ohmite
588-OL3005E-R52
OL3005E-R52
Mfr.:
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 30 Ohm 1/2W 5% 350 Volt
ECAD Model:
In Stock: 29.012
Stock:
29.012 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ohmite
Product Category: Carbon Film Resistors - Through Hole
RoHS:
OL
Standard
Axial
30 Ohms
500 mW (1/2 W)
5 %
- 450 PPM / C
- 70 C
+ 155 C
350 V
3 mm
9 mm