OK5105E-R52
Ohmite
588-OK5105E-R52
OK5105E-R52
Mfr.:
Description:
Carbon Film Resistors - Through Hole 51 Ohm 1/4W 5% 250 Volt
ECAD Model:
In Stock: 47.423
Stock:
47.423 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ohmite
Product Category: Carbon Film Resistors - Through Hole
RoHS:
OK
Standard
Axial
51 Ohms
250 mW (1/4 W)
5 %
- 450 PPM / C
- 70 C
+ 155 C
250 V
2.5 mm
6.8 mm