UCW1V221MNL1GS
Nichicon
647-UCW1V221MNL1GS
UCW1V221MNL1GS
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 35volts 220uF AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 5
Stock:
5
Can Dispatch Immediately
On Order:
8.500
Expected 20/07/2026
Factory Lead Time:
26
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD
RoHS:
220 uF
35 VDC
8 mm (0.315 in)
10 mm (0.394 in)
7000 Hour
Low Impedance Electrolytic Capacitors
20 %
600 mA
- 25 C
+ 105 C
8.3 mm